Рейтинг
0.00
голосів:
0
avatar

Українське кіно  

Страчені Світанки (1995)

Захистити свій народ намагалась Українська повстанська армія — регулярне військове формування. Головною метою УПА було здобуття незалежності України будь-якою ціною. Навіть власної погибелі.

Сюжет фільму:
Большевики прагнуть встановити свої порядки на знову окупованих ними землях Західної України. Розпочинаються арешти, розстріли, катування. УПА ставить спротив їхній політиці.

Заручником цієї війни «без правил» стає цивільне населення, а в першу чергу — родичі повстанців. Окупанти та їхні посібники жорстоко трактують українську людність, та боротьба триває. Роздратовані большевики починають виселення на Сибір. УПА намагається запобігти цій акції, але сили нерівні… Повстанці можуть лише помститися й покарати катів.

Хресна дорога (1996)

Влітку 1995 року помер Святіший Патріарх Української Православної Церкви Володимир (існує версія що його було отруєно агентами спецслужб), який мав шанси об'єднати українську Церкву.

На догоду Москві тодішня влада заборонила поховати Патріарха Володимира на території Святої Софії.

Похоронна процесія на чолі з бійцями УНСО кілька разів проривала очеплення міліції. Труну вдалось донести до Софіївського Майдану, проте ворота Храму були зачинені зсередини спецпідрозділом «Беркут». Патріарха стали ховати біля входу до Святої Софії, де і досі розташована його могила. Під час опускання труни в могилу, «Беркут» атакував багатотисячну похоронну процесію. Дві людини були вбиті працівниками міліції…

Вечірня казка з Дідом Панасом (1984)

Єдиний випуск програми «Вечірня казка» (1984 рік) з юлюблинцем дітлахів Дідом Панасом, який зберігся в архівах Національного телебачення. Адже дід розказував всі казки наживо, у прямому ефірі без будь-яких попередніх записів.

Білий птах з чорною ознакою (1970)

У центрі розповіді — бідна й багатодітна буковинська родина. Розійшлися шляхи синів Леся Звонаря: старший іде до Червоної Армії, середній — в ліс, до УПА, молодший — залишається осторонь. Але не раз зустрінуться вони і не раз перетнуться їх долі — то в коханні, то в горах зі зброєю в руках. Події фільму відбуваються у 1937-47 р.

Великий Злам 1928-33 р.р.

Велки злам розповідає про подій в Україні у 1928-1933 роках, коли, вважаючи селянство головною перешкодою соціальним перетворенням, Політбюро Компартії на чолі із Сталіним, а в Україні на чолі з Косіором, почали тотальну колективізацію, про те, як плани Компартії втілювали у життя вірні помічники двадцятип'ятитисячники.

Наслідок такої політики — протест селян, потім — розкуркулення, а згодом — боротьба з викривленнями в роботі пересічних виконавців партії. Фільм розповідає також про те, що колективізація призвела до зламу традиційного ставлення українського селянина до землі, бо земля вже не була власною, і, як наслідок, врожаї 1931-1932 років були нижчими та план поставок з допомогою військ та підрозділів ОДПУ був виконаний, після чого в Україні почався Голодомор, що не завадило Союзу експортувати зерно у капіталістичні країни та відмовитися від гуманітарної допомоги голодним.

Голодомор забрав понад сім мільйонів життів. Так закінчилася перша п'ятирічка в Україні.